Okręgowe Mistrzostwa I Pomocy PCK

15.04.2014r. odbyły się w Jarocinie XXI Rejonowe Mistrzostwa I Pomocy PCK. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Jarocinie, uczestnikami były drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego. Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zajęła I miejsce, uzyskując możliwość startu i reprezentowania Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie w mistrzostwach wojewódzkich.

Zawody okręgowe odbyły się 24.05.2014r. na Cytadeli w Poznaniu. Poziom mistrzostw, jak co roku był bardzo wysoki, drużyna składająca się z pięciu zawodników, musiała się zmierzyć z kilkoma pozorowanymi sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia oraz rozwiązać prawidłowo test składający się z 25 pytań.

Do zadań drużyn należało zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie pogotowia oraz udzielenie I pomocy poszkodowanym. Uczestnicy mieli do czynienia z sytuacjami i urazami, które są dość powszechne - jak np.: rana cięta, poparzenie. Jednak organizatorzy przygotowali także zdarzenia bardzo skrajne i trudne do zabezpieczenia przez szkolnych ratowników. Sytuacje te dotyczyły: napaści i próby gwałtu, zabezpieczenia rany postrzałowej, amputowanej kończyny, złamania otwartego oraz ataku epilepsji. Zawodnicy musieli także prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową u tonącego dziecka i dorosłego mężczyzny. Oprócz zadań konkursowych na drużynę czekały konkurencje sprawnościowo-relaksacyjne. Drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie zdobywając łącznie 187 punktów uzyskała IV miejsce, przegrywając III zaledwie o 0,5 punkta.

Zdobyte IV miejsce w mistrzostwach okręgowych jest obecnie najlepszym wynikiem uzyskanym przez naszą drużynę. Dziękujemy Zarządowi PCK w Jarocinie za pomoc, wsparcie oraz wieloletnią współpracę.

Skład drużyny: Konrad Osołkowski, Adam Rogacki, Piotr Czajka, Daria Sobczak, Martyna Kryszak.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd