Zasoby wodne Polski

Uczennice „dwójki” w ścisłym finale Ogólnopolskiej Olimpiady „Zasoby wodne Polski – znaczenie – wykorzystanie – inwestycje – ochrona”

12.04.2014r. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady „Zasoby wodne Polski – znaczenie – wykorzystanie – inwestycje - ochrona”, organizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie w ramach ogólnopolskiej Kampanii informacyjno-edukacyjnej „ELKA KROPELKA w Akademii Zrównoważonego Rozwoju” objętej patronatem Ministerstwa Środowiska.

I etap polegał na stworzeniu samodzielnej pracy. Należało przygotować fotoreportaż z opisem z miejsca , gdzie oczyszczana jest woda, następuje jej uzdatnianie bądź ma tam miejsce inne działanie związane z gospodarką wodną. Spośród nadesłanych prac Komitet Olimpiady wytypował finalistów do II etapu, wśród których znalazły się uczennice „dwójki” - Małgorzata Golińska i Marta Pluta z klasy I LOPPA. Podczas finału uczestnicy musieli rozwiązać test z ochrony zasobów wodnych Polski oraz roli wody w życiu organizmów żywych. Uczennice zajęły 7 i 8 miejsce.

Po wielkim stresie był czas na relaks i zwiedzania pięknego Szczecina.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd