Konkurs filmowy

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie, w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki zainicjowanego przez Komendę Główną Policji ogłosiła konkurs filmowy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Celem konkursu było przygotowanie filmu związanego z szeroko pojętą profilaktyką.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, wraz z opiekunami nakręcili krótkometrażowy film pt. "Cofnąć czas" przedstawiający skutki prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Fenomenem filmu był fakt, że akcja ukazywała skutki picia i płynnie przechodziła do przyczyn, a cały film odtwarzany był "od tyłu". Na przygotowanie filmu, młodzież wraz z opiekunami poświęciła jeden dzień zdjęciowy. Uczniowie samodzielnie zatroszczyli się o potrzebne rekwizyty. Ze względu na uzyskanie właściwego efektu potrzebne było wykonanie wielu dubli najtrudniejszych ujęć, które skutkowały otarciami skóry i zawrotami głowy.

W dniu 14 czerwca 2014r. o godzinie 15:00 w Kinie "Echo" odbyły się pokazy premierowe dziewięciu filmów konkursowych. Filmy konkursowe oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Starostwa Powiatowego w Jarocinie, MGOPS w Jarocinie oraz Stowarzyszenia Jarocin XXI. Decyzją komisji I miejsce zajął film zrealizowany przez młodzież i opiekunów naszej szkoły. Nagrody ufundowała Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.

W realizacji filmu uczestniczyli: Joanna Bogusławska Agnieszka Szymczak, Małgorzata Golińska, Dagmara Hunold, Dawid Dzierla, Mateusz Grieger, Konrad Osołkowski.
Opiekunowie: Lidia Szybiak, Jacek Adamczak.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!