Wycieczka do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

25 kwietnia 2014 r. klasa II Tmpp i III Tmpp technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym wraz z wychowawcą Rafałem Komorniczakiem oraz kpt Tomaszem Krawczykiem i st. asp. Dariuszem Kuderczakiem z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jarocinie odwiedziła Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Młodzież zwiedziła obiekty szkolne i zaplecze socjalne oraz izbę tradycji. Zapoznała się z wymaganiami stawianymi kandydatom na aspirantów pożarnictwa. Uczestniczyła również w zajęciach z chemii na temat spalania i metod gaszenia różnych materiałów. Wykładowcy i aspiranci zaprezentowali wiele ciekawych doświadczeń w których aktywnie uczestniczyła również nasza młodzież. Uczniowie naszej szkoły uczyli się wiązania węzłów ratowniczych i zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem do ratowania poszkodowanych z głębokich wykopów i kanałów.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!