Obóz pożarniczy

Uczniowie klas II, III i IV technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym z naszej szkoły uczestniczyli w II edycji obozu pożarniczego. Tym razem gościliśmy w miejscowości Żerków. Podczas trzydniowego obozu młodzi adepci pożarnictwa tajniki pracy strażaka jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

W pierwszym dniu odbył się rajd rowerowy do Pogorzelicy połączony z zajęciami z ratownictwa wodnego. W kolejnym dniu uczestnicy obozu pogłębili swoją wiedzę z zakresu taktyki gaszenia pożarów, następnie wzięli udział w spływie kajakowym po rzece Warta. W ostatnim dniu przeprowadzone zostały zajęcia na temat organizacji łączności na potrzeby działań ratowniczo-gaśniczych oraz elementy pierwszej pomocy.

Opiekunami obozu byli Katarzyna Uniejewska, Natalia Mąka-Barłożyk i Rafał Komorniczak.

Dziękujemy wszystkim strażakom, którzy zaangażowali się w organizację obozu.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!