Konwersatoria „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?”

GaleriaW naszej szkole w ramach projektu „Patriotyzm jutra” realizowanego we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego przeprowadzono konwersatoria pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?”.

Podczas lekcji historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego i lekcji wychowawczych młodzież dyskutowała na temat tego, czym dla nich jest patriotyzm, co dla nich oznacza bycie patriotą. W czasie zajęć wykorzystano materiały filmowe o współczesnym patriotyzmie: „Czy jesteś patriotą?”, „Co to jest patriotyzm? - Trudne Pytanie”, „10 powodów by kochać Polskę. Mówi Brytyjczyk”.

Ponadto uczniowie z klasy II LW przygotowali referaty dotyczące współczesnych oblicz patriotyzmu, a uczennica z II TF „żywy plakat”, na którym przedstawiły swoje spojrzenie na patriotyzmu.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd