VIII Turniej Klas Pierwszych Szkół Średnich

GaleriaW pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2019 roku, odbył się w naszej szkole VIII Turniej Klas Pierwszych Szkół Średnich. W rozgrywkach swoje umiejętności integracyjne i artystyczne zaprezentowały jak co roku klasy liceum i technikum. Turniej przygotowały panie Iwona Dropik, Renata Rożek i Agnieszka Wąsik. Zmagania poprowadzili Katarzyna Przybylska z klasy III TF i Kacper Śnieżek z klasy II LW.

Drużyny z poszczególnych sześciu klas występowały w czteroosobowym składzie, ale niekiedy w konkurencji brała udział cała klasa. Uczniowie zaprezentowali się w takich kategoriach, jak przedstawienie swojej drużyny, parodia piosenki, znany taniec, scenka kabaretowa oraz plakat danej klasy. Drużyny swoje umiejętności przećwiczyły na jednodniowej próbie dzień wcześniej; zadbali o kostiumy, potrzebne rekwizyty, muzykę i makijaż. Wykazali się dużą pomysłowością i dbałością o szczegóły, jednocześnie pozostawiając miejsce na spontaniczną zabawę. W przerwie na zliczanie punktacji turniej uświetnili śpiewem Bartosz Hołubowski z III LPB, Martyna Orszulak i Julia Bierła z I LR.

Zmagania drużyn oceniało jury w składzie: Mirosław Drzazga – członek zarządu powiatu jarocińskiego, dyrektor szkoły pan Witold Bierła, wicedyrektor szkoły pani Dorota Gromada, przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP2 w Jarocinie pan Sławomir Adamczak, oraz nauczyciele – Jacek Adamczak, Lidia Szybiak, Anna Raczkowska i Jolanta Węclewska.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – klasa I LR: Martyna Orszulak, Amelia Cyplik, Julia Bierła, Roman Raszka
II miejsce – klasa I LP: Wiktoria Kaźmierczak, Natalia Jadczak, Weronika Glapa, Paweł Marciniak
III miejsce – klasa I THM: Marcelina Mączka, Dominik Paterczyk, Marta Ignasiak, Michał Strabel

Wyróżnienia:
• klasa I TF: Patrycja Walczak, Julia Uniejewska, Agnieszka Naskręt, Klaudia Cieślak
• klasa I TSN: Natalia Andraszyk, Radosław Szymkowiak, Adrian Kaczmarek, Łukasz Kaczmarek
• klasa ILW: Mateusz Marciniak, Jakub Kozupa, Amelia Grzech, Julia Stencel.

Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, spółka Jarocin Sport, kino "Echo” w Jarocinie i smażalnia ryb „Nad Wartą” w Nowym Mieście.

Wszystkim uczestnikom i ich klasom, które ich dzielnie dopingowały, gratulujemy!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd