,,RUSZ GŁOWĄ "

Galeria15 maja 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się Konkurs Matematyczny pt. ,,RUSZ GŁOWĄ " - dla I i II Branżowej Szkoły I Stopnia. W konkursowych zmaganiach rywalizowało 16 uczniów.

Celem matematycznych zmagań była popularyzacja przedmiotu - matematyki (która uchodzi za królową nauk), poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności matematycznych przez uczniów Branżowej Szkoły, mobilizowanie ich do samodzielnej pracy, pobudzanie twórczego myślenia oraz wspieranie rozwoju młodzieży uzdolnionej matematycznie. Uczniowie rozwiązywali 8 zadań otwartych, za które mogli uzyskać 40 punktów.

Wyniki konkursu :
I miejsce: Weronika Boruta - klasy II a
II miejsce: Jakub Walkiewicz - klasy I b
III miejsce: Sandra Marszałek - klasy II a

Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie, zostaną wręczone na najbliższym apelu przez Dyrektora Szkoły p. Witolda Bierłę. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie ,,RUSZ GŁOWĄ " w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy: Elżbieta Kaaz, Danuta Twardy, Anna Czajka.

Our website is protected by DMC Firewall!