Wizyta w Palmiarni

GaleriaDruga wycieczka w ramach projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM”, którego beneficjentem jest powiat jarociński, odbyła się do PALMIARNI w POZNANIU.

Udział w niej wzięło 60 uczniów liceum i technikum, uczestniczących w zajęciach warsztatowo - terenowych z zakresu przedmiotów przyrodniczych, z opiekunami Hanną Wardeńską, Marleną Telegą, Anną Muszyńską i Anną Czajką.

Podczas wizyty w PALMIARNI odbyliśmy "egzotyczną podróż", podziwiając ponad tysiąc gatunków i odmian roślin: lasów subtropikalnych, klimatu umiarkowanego, klimatu tropikalnego, florę afrykańską. Znajduje się tam również akwarium z 37 basenami, ze 170 gatunkami ryb i prezentowane są rośliny wodne. Oprócz stałej ekspozycji podziwiać można było różnorodne wystawy czasowe - roślin, zwierząt egzotycznych i domowych.

Our website is protected by DMC Firewall!