Sprzątanie świata

GaleriaAKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019”- pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!” odbyła się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie w dniu 20.09.2019r. W tym roku podejmowaliśmy działania, dzięki którym nauczyliśmy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów - będziemy odpowiedzialnymi konsumentami – nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska poprzez zmianę indywidualnych nawyków.

W akcji wzięły udział cztery klasy – I TF, I TSN, I GTF i II LW wraz z nauczycielami Hanną Wardeńską, Iwoną Dropik, Jolantą Węclewską, Anną Raczkowską, Anną Czajką, Jurkiem Nowickim, Arkadiuszem Ratajczakiem i Janem Łowczowski.

W celu zorganizowania akcji nauczyciel Hanna Wardeńska odebrała worki i rękawice z Urzędu Miejskiego w Jarocinie, aby zapewnić zasady bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci. Młodzież naszej szkoły porządkowała tereny przyległe do naszej szkoły oraz tereny leśne przy ul. Wojska Polskiego w kierunku Witaszyc- wszystkie zebrane worki śmieci zostały przeniesione pod bramę szkoły, skąd zostały zabrane i odpowiednio zabezpieczone.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!!!

Our website is protected by DMC Firewall!