Uroczystość zakończenia projektu „Z nożyczkami przez Europę”

GaleriaW naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia projektu „Z nożyczkami przez Europę”. Pod takim tytułem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie realizował projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Całość przedsięwzięcia zrealizowana była w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020) na zasadach programu ERASMUS+. Projekt skierowany był do uczniów klas technikum usług fryzjerskich, a jego głównym celem było podnoszenie umiejętności praktycznych młodych fryzjerów oraz doskonalenie znajomości języka niemieckiego. Na przełomie maja i czerwca w latach 2018 i 2019, szesnastoosobowe grupy uczniów wyjechały wraz z nauczycielami do Berlina na dwutygodniowe praktyki, które odbywały się w niemieckich salonach fryzjerskich. Młodzież nabywała tam wiedzę w dziedzinie nowych technik farbowania, rozjaśniania i strzyżenia, oraz doskonaliła swoje umiejętności językowe. Szkoła otrzymała na realizację projektu kwotę 225 660,60 złotych. W uroczystości udział wzięło kierownictwo naszej szkoły, a także zaproszeni goście: Starosta Jarociński Pani Lidia Czechak, oraz Mariusz Stolecki, Członek Zarządu Powiatu. Koordynatorami projektu były Pani Renata Rożek oraz Pani Renata Ziółkowska, które zapewniały młodzieży wsparcie w trakcie projektu, a także niezapomniane wrażenia podczas odbywania praktyk w Niemczech. Staże w niemieckich salonach fryzjerskich zapewnił Berlink- instytucja zajmująca się propagowaniem staży w Niemczech. Goście mieli okazję zobaczyć krótką prezentację z pobytu uczniów na praktykach w Niemczech. Następnie uczniowie, którzy odbyli staże w Berlinie uczestniczyli w mini konkursie fryzjerskim. Tematem konkursu były stylizacje fryzur wieczorowych. Na wykonanie tego zadania mieli godzinę i 30 minut. Po zaprezentowaniu fryzur, Jury składające się z kierownictwa szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi oceniało fryzury. Pozostali uczniowie klas fryzjerskich brali udział w konkursach związanych z zaplataniem i skręcaniem - związanych z zawijaniem wałków na główkach treningowych. Oceny tego konkursu dokonało Jury w składzie: pani Renata Rożek, pani Renata Ziółkowska i pani Katarzyna Zdunek. Oceniana była jakość wykonania oraz precyzja nawinięcia wałka na włosy oraz czas wykonania. Konkurs odbywał się w trzech turach. Po zaciętych zmaganiach fryzjerskich nastąpiły rozstrzygnięcia konkursów. Jury oceniło kunszt młodych fryzjerów i wręczyło nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach konkursowych. Cała impreza zakończyła się pamiątkowym wspólnym zdjęciem.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd