Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

GaleriaDnia 2 września 2019 roku zainaugurowano nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele oo. franciszkanów. Następnie przybyli goście, dyrekcja, pracownicy szkoły wraz z uczniami udali się na parking szkolny. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:
• p. Lidia Czechak – Starosta Jarociński,
• p. Mirosław Drzazga – Przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Powiatu Jarocińskiego,
• p. Jan Grzesiek – radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego,
• p. Sławomir Adamczak – Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie,
• kapitan Radosław Staszak z 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk,
• podinspektor Marcin Pierzchalski z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie,
• dr Sebastian Niedźwiecki z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu,
• p. Jacek Dutkiewicz – starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie,
• p. Józef Robak – podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Dyrektor szkoły – p. Witold Bierła, p. Lidia Czechak, p. Jan Grzesiek i p. Jacek Dutkiewicz wygłosili przemówienia inaugurujące nowy rok szkolny, życząc wszystkim uczniom owocnej nauki w szkole a później sukcesów zawodowych, a nauczycielom i wychowawcom zapału i energii do pracy. Szczególnie serdecznie powitano ok. 730 uczniów klas pierwszych – absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, którzy wybrali naukę w naszej szkole i stali się już członkami naszej społeczności.

Podczas uroczystości uczczono minutą ciszy pamięć poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej.

Niech nowy rok szkolny 2019/2020 przyniesie wszystkim realizację edukacyjnych planów i zamierzeń.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd