Noc Zawodowców

GaleriaW pierwszy piątek października po raz pierwszy w Jarocinie odbyła się Noc Zawodowców pod honorowym patronatem pana Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wydarzenie zorganizowało Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu we współpracy z Izbą Rzemieślniczą w Kaliszu oraz Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu. Partnerami byli: Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie i Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęli: Gazeta Jarocińska, portale: jarocinska.pl oraz nasze miasto.pl, Radio Centrum, a także Radio Eska.

W zmaganiach Nocy Zawodowców wzięło udział 19 drużyn ze szkół podstawowych powiatu jarocińskiego: Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie, Szkoły Podstawowej w Cielczy, Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie, Szkoły Podstawowej w Golinie, Szkoły Podstawowej w Górze, Szkoły Podstawowej w Jaraczewie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jarocinie, Szkoły Podstawowej w Kotlinie, Szkoły Podstawowej w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Roszkowie, Zespołu Szkół w Rusku, Szkoły Podstawowej w Woli Książęcej oraz Szkoły Podstawowej w Żerkowie.

W skład każdej drużyny wchodziło dziesięcioro uczniów oraz dwóch opiekunów. Uczestnicy zmagań zawodowców w 5 – osobowych grupach wraz z opiekunami brali udział w Grze Miejskiej „Zawodowy Expres” oraz Zmaganiach Szkolnych „Be A Master”. W grze miejskiej gracze wykonywali zadania w zakładach rzemieślniczych z branż: samochodowej (Lakiernictwo Pojazdowe Dariusz Waśkowiak, Auto-Dutkiewicz Jacek Dutkiewicz), fryzjerskiej (Zakład Fryzjerski Donata Kopta), stolarskiej (Stolarstwo Wojciech Józefiak) oraz piekarsko – cukierniczej (Piekarnia Cukiernia Stanisław Wosiński). Z kolei w zmaganiach szkolnych uczniowie wykonywali zadania z branż fryzjerskiej i elektrycznej, rozwiązywali test wiedzy z BHP, wykonywali zadania z zakresu pierwszej pomocy oraz grali w gry z zakresu doradztwa zawodowego. O ostatecznej klasyfikacji decydowało wykonanie wszystkich zadań w jak najkrótszym czasie.

Start do zmagań konkursowych był usytuowany w Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, natomiast meta znajdowała się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Dzięki wsparciu jarocińskich firm i udziałowi uczniów i nauczycieli dla uczestników konkursu przygotowano poczęstunek.

Tytuł najlepszych zawodowców roku 2019 przypadł drużynie „Bombelki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, która z wykonaniem wszystkich zadań uporała się w zaledwie 74 minuty. Kolejne premiowane miejsca zajęły następujące grupy:
- miejsce 2 – „Wygrywy” z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie
- miejsce 3 – drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie
- miejsce 4 – drużyna „Czajniki” z Zespołu Szkół w Rusku
- miejsce 5 – drużyna „Wędrowcy” z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie
- miejsce 6 – klasa 7 ze Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie

Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia i drobne upominki.

Nagrody uczestnikom wręczali: pan Jan Grzesiek, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, pani Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego, pan Jacek Dutkiewicz, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, pani Magdalena Sekura – Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Wśród sponsorów i firm wspomagających organizację Nocy Zawodowców znaleźli się:
Piekarnia Gurzyński Agnieszka Galewska Joanna Galewska
Zakład Mięsny Bukat Sp.J. Kołodzińscy
Piekarnia Cukiernia PPHU "Sław-Piek" Sławomir Zięty, Robert Sobczak
Firma Cukiernicza ZPHU Zuzanna Barczak
ZPM BIEGUN Sp. z o.o. Sp.k.
Cukiernia "Ania" Katarzyna Malecha - Kwak, Grzegorz Malecha
Zenon Krawczyk -ZENEX Sp. z o.o.
P.T.H.U. HYDRO-MARKO Maria Pluta
„Koala Plus" Hurtownia Papiernicza Piotr Branicki, Sylwia Branicka
Mechanika Pojazdowa Marek Błaszczyk
ECO-INSTAL Krzysztof Reszelski
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Lutynia"Jakub Sierański
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - prezes zarządu Jan Grzesiek
Jarocińskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.
Trans Pegaz Sp. z o.o.
P 11 Group Sp. z o.o. Sp.k.
Drukarnia Projekt,
PUH Zakład Stolarski Jan Wałkowski
Dekarstwo Posadzkarstwo Leszek Matela
FPHU INSTAL-ROM Roman Łukaszewski
P.H.U. Lesz-Bud Leszek Błaszczyk
„Kowaltex" Krzysztof Kowalczyk
Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Eugeniusz Wojtczak
Zakład Remontowo-Budowlany Józef Robak
Urząd Marszałkowski,
Go Beyond,
Teknia Automotiv,
Nestle,
Helena.

Our website is protected by DMC Firewall!