Udział młodzieży ZSP nr 2 w Jarocinie w ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego

GaleriaWeltsprachen Abitur

Dnia 12.11.2019 odbył się w naszej szkole po raz drugi ogólnopolski konkurs języka niemieckiego Weltsprachen Abitur. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas I, II i III liceum i technikum.

W ciągu 45 minut uczestnicy testowali swoje umiejętności w zakresie rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego lub analizy grafiki oraz gramatyki i słownictwa. Testy dla poszczególnych klas charakteryzował rosnący stopień trudności odwzorowujący zwiększający się poziom umiejętności uczniów. Forma współzawodnictwa pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne i stanowi zewnętrzne źródło weryfikacji wiedzy uczniów.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 31.12.2019.

Deutschfreund

29 uczniów klas I oraz II i III liceum i technikum ZSP nr 2 w Jarocinie wzięło udział w dniu 13.11.2019 w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Deutschfreund. Organizatorem konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ.

Podczas trwającego godzinę lekcyjną testu młodzież rozwiązywała 28 zadań. Do każdego z zadań podano cztery odpowiedzi. Uczestnicy współzawodnictwa musieli podjąć 112 decyzji o wyborze wariantu ”tak” lub „nie” do każdej z zaproponowanych odpowiedzi.

Wyniki konkursu uczniowie poznają za sześć tygodni.

Our website is protected by DMC Firewall!