Koncert Charytatywny „Pomóżmy Afryce”

Galeria17 stycznia 2020 r. w ZSP nr 2 w Jarocinie zakończyła się z sukcesem akcja „Pomóżmy Afryce”. Jej zwieńczenie stanowił koncert charytatywny, na którym zaszczycili nas swoją obecnością pani Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego i pan Mariusz Stolecki, członek zarządu powiatu jarocińskiego. Koncert obejrzeli nauczyciele i uczniowie z 32 klas naszej szkoły.

Wystąpili w nim Paulina Antczak z klasy I HME, Wiktor Kosmecki z klasy I HME, Maksymilian Staszak z klasy I EHN, Anna Liamina z klasy I EHN, Samanta Jędrzejczak z klasy I EHN, Martyna Orpiszak z klasy I EHN, Anna Chubenko z klasy I GLP, Kinga Flis z klasy I GLP, Samanta Idaszak z klasy III TF, Weronika Glapa z klasy II LP, Paweł Marciniak z klasy II LP, Jakub Kozupa z klasy II LW, Ewa Marcisz z klasy I C, Wiktoria Szamborska z klasy I GLR i Jakub Kozielski z klasy I GLR.

Naszą akcję „Pomóżmy Afryce” z udziałem Samorządu Uczniowskiego ZSP nr 2 w Jarocinie przygotowaliśmy z myślą o zdobyciu środków finansowych dla dzieci i rodzin z tego kontynentu. Są to ludzie najbardziej potrzebujący pomocy, bo dotknięci wojną, głodem i niewyobrażalną nędzą. Młodzież udowodniła, że mimo dzielącej nas odległości, jest otwarta na potrzeby mieszkańców Afryki.

Udało nam się zebrać 2215 zł dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania i Organizacji HOPE FAMILY LIFE z Kamerunu.

W listopadzie i grudniu zorganizowaliśmy zbiórki dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio’ w ramach akcji: „Kup Pan Szczotkę!”, „Zaczarowany Ołówek” oraz „Opatrunek na ratunek”.

Ich współorganizatorami byli uczniowie z klasy III LR: Anna Gmyrek, Zuzanna Mikołajczak, Wiktoria Gajlewicz, Anna Roszak, Bartosz Bogaczyk, Wiktoria Jankowiak, Marta Pospieszna, Angelika Suchorska, Weronika Spychaj, Jakub Jankowiak i Dominika Hybiak. Serdeczne podziękowania i słowa uznania dla organizatorów wszystkich akcji i koncertu charytatywnego wyraził dyrektor szkoły pan Witold Bierła.

Organizatorzy akcji:
Natalia Danielczyk
Anna Muszyńska
Katarzyna Uniejewska
Agnieszka Urbaniak

DMC Firewall is a Joomla Security extension!