Konkurs „Ich służba trwa”

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Konkursie IPN „Ich służba trwa” upamiętniającego 80. rocznicę zamordowania przez NKWD na terenach dawnego Związku Radzieckiego polskich jeńców wojennych. W pracach należy szczególnie uwzględnić straty, jakie poniosło państwo polskie w wyniku zbrodni katyńskiej.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: prace plastyczne oraz wiersz lub piosenka. Uczniowie powinni przekazać w nich artystyczną wizję tego, w jaki sposób ofiara złożona przez polskie elity w Katyniu,mimo prób zafałszowania historii, nie została zmarnowana.

Zbrodnia katyńska jest jednym z najtragiczniejszych wydarzeń polskiej historii XX wieku. Wielu aspektów tego bezprawnego odwetu na wziętych do niewoli polskich wojskowych do dzisiaj nie wyjaśniono do końca. Mimo tego służba ofiar z Katynia nadal trwa.

Prace należy dostarczyć do pani Agnieszki Urbaniak do 25 marca 2020 roku. Dla zwycięzców Rada Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie przewidziała nagrody.

Organizatorzy
Agnieszka Urbaniak
Agnieszka Zaworska
Monika Zielińska

Our website is protected by DMC Firewall!