Finał projektu „Iskra pamięci w młodzieży się tli”

Galeria14 maja 2020 r. odbył się finał projektu „Iskra pamięci w młodzieży się tli”, który stanowił szkolny etap konkursu zorganizowanego przez IPN o Zbrodni Katyńskiej „Ich służba trwa”.

Komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie pani Dorota Gromada, pani aspirant Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, nauczycielka historii w ZSP nr 2 w Jarocinie pani Agnieszka Urbaniak i nauczycielka języka polskiego w ZSP nr 2 w Jarocinie pani Monika Zielińska, wyłoniła z 18 nadesłanych prac następujących finalistów:
- I miejsce i nagrodę w wysokości 150 zł przyznano uczennicy klasy I GTF Nikoli Woźniak - autorce i wykonawczyni piosenki „Historia poruszająca serca, która nadal trwa”,
- dwa II miejsca i nagrody po 70 zł przypadły w udziale Krzysztofowi Mareckiemu z klasy II LP - autorowi wiersza „Katyń” i uczennicy z klasy I EHN Sandrze Wawrzyniak za pracę plastyczną „Ścieżka ku pamięci”,
- dwa III miejsca i nagrody po 50 zł otrzymali: uczęszczająca do klasy III THM Wiktoria Maćkowiak - autorka wiersza „Służąc na wieki” i uczeń klasy II e Kacper Regulski za pracę plastyczną „Rok 1940”.

Dziękujemy naszej młodzieży, że mimo trudnego czasu epidemii nie zawiodła, pokazując kolejny raz, że patriotyzm to nie tylko puste słowa, ale także konkretne czyny. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Urbaniak

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd