Jarociniaków drogi do niepodległości

Galeria1 listopada 2021 r. w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się finał projektu „Jarociniaków drogi do niepodległości”. Drużyna z ZSP nr 2 w składzie: Michalina Wojciechowska, Aleksandra Nowakowska, Paweł Stachowiak, Julia Chojnicka i Anna Gruchała wraz z opiekunem - Agnieszką Urbaniak - w ramach tego przedsięwzięcia zrealizowała film pt. „PATRIOTA, SPOŁECZNIK, DOWÓDCA – HRABIA ZBIGNIEW OSTRORÓG – GORZEŃSKI”.

 

W filmie wystąpili także Wojciech Koterba, Vitalii Dinchenko i Dawid Maciejewski. Zdjęcia i materiały wykorzystane w dokumencie zostały udostępnione przez Muzeum Regionalne w Jarocinie. Nagrody podczas gali wręczyła dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin pani Agnieszka Borkiewicz. Dziękujemy za udzieloną pomoc właścicielom pałacu w Tarcach i proboszczowi parafii rzymsko – katolickiej w Wilkowyi.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd