XII Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim

Galeria

Uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie kolejny już raz wzięli aktywny udział w konkursie promującym patriotyzm wśród młodzieży, polegającym na przypominaniu działalności pisarza, jednego z najwybitniejszych polskich mężów stanu– Romana Dmowskiego.

W kategorii esej - pracę napisali: Anna Gruchała z klasy III LP i Wiktor Kapciński z klasy I TSN.

Prace plastyczne wykonali: Julia Cieślak i Dominika Kluga z klasy I LR, Piotr Antoniewicz i Adrian Sierszulski z klasy I TSN, Julia Graf z klasy II LP i Kornelia Juskowiak zklasy IV TF.

Autorami filmu o Romanie Dmowskim - „OJCZYZNA NAJWAŻNIEJSZYM CELEM W ŻYCIU ROMANA DMOWSKIEGO” są: Kamil Szymczak, Dawid Maciejewski i Aleksandra Cieślak z klasy IV THM. W filmie wystąpili: Julia Cieślak, Dominika Kluga i Tomasz Marecki z I LR i Kacper Wasik z klasy I I.

Film udało się zrealizować dzięki nawiązaniu współpracy ze Zgromadzeniem Zakonnym Misjonarzy Werbistów z Chludowa. Dziękujemy Ojcu Michałowi Śledzińskiemu za pomoc i umożliwienie realizacji dokumentuo okresie życia Romana Dmowskiego, które spędził w majątku w Chludowie.

Opiekun uczniów
Agnieszka Urbaniak

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd