Sukcesy fryzjerek z „dwójki”

1 marca 2013 roku uczennice technikum usług fryzjerskich z ZSP nr 2 w Jarocinie zajęły I i III miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała Pętelka” który odbył się w Zespole Szkół Odzieżowych im. W. Reymonta w Poznaniu. W konkursie wzięło udział 9 szkół z Poznania, Częstochowy, Śremu, Gorzowa Wielkopolskiego, Bielska – Białej, Ostrowa Wielkopolskiego i Zdun.

Adepci fryzjerskiego fachu wystąpili w dwóch kategoriach fryzur: fryzura inspirowana filmem science fiction oraz loki, fale i upięcia. Ogromny sukces odniosły dwie uczennice klasy II technikum usług fryzjerskich, startujące w kategorii loki, fale i upięcia – Sandra Jakubowska zajęła I miejsce za wykonanie fryzury koktajlowy kok (modelka Agata Bakalarz) , natomiast Marta Przepióra zajęła III miejsce za fryzurę kowbojski kapelusz (modelka Joanna Mąka). Ponadto do finałowej dziesiątki awansowało aż sześcioro uczniów z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej jarocińskiej „dwójki”:

Karina Kmieciak czesała Magdalenę Kolanowską

Joanna Mąka czesała główkę treningową

Weronika Podlewska czesała Milenę Paterską

Magdalena Janowska czesała Michalinę Kapturek

Błażej Skałecki czesał Aleksandra Stenclika

Anna Paterczyk czesała Ewelinę Tomkiewicz

Oprócz tego do pierwszej trzydziestki weszły jeszcze dwie uczennice:

Kucharzak Nikola czesała główka treningową

Angelika Roszak czesała Lidię Roszak

Pozostali uczestnicy konkursu: Kasprzak Agnieszka czesała Weronikę Dahlke, Kmieciak Karina czesała Jakuba Karpińskiego, Marciniak Michalina czesała Sarę Piątkowską, Joanna Zięciak czesała Martę Krystkowiak, Marta Krystkowiak czesała główkę treningową, Katarzyna Drążek czesała Katarzynę Graję, Pawłowska Patrycja czesała Natalię Świdurską, Natalia Świdurska czesała Patrycję Pawłowską, Lidia Roszak czesała Angelikę Roszak, Anna Sip czesała Julitę Kowalską, Natalia Urna czesała Martynę Wlazik, Maria Marszałek czesała Błażeja Skałeckiego, Błażej Skałecki czesał Aleksandra Stenclika, Natalia Antczak czesała Sylwię Łączniak, Nikola Kucharzak czesała główkę treningową, Joanna Łysiak czesała Emilię Olszewską, Marta Rutowska czesała Agnieszkę Basińską.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd