Wizyta młodzieży z Białorusi

W okresie od 20 do 27 marca 2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościła 20 – osobowa grupa młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Stołpcach. To druga wizyta białoruskich uczniów w Jarocinie. Poprzednio ze swoimi rówieśnikami z jarocińskiej dwójki spotkali się w roku 2009.

Stołpczanom podczas pobytu w Polsce towarzyszyło 20 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Przygotowano bardzo atrakcyjny program. Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w zorganizowanym po raz 3 w szkole konkursie „Pokaż swój talent”. Polacy i Białorusini zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, sportowe i aktorskie. Zarówno w konkurencji indywidualnej, jak i zespołowej zwyciężyli goście. Pierwsze miejsce indywidualnie zdobyła obdarzona niezwykłym głosem Katiaryna Borys, natomiast zespołowo Wladzimir Tsivanczuk, Arina Jarmolienka i Katiaryna Borys za wykonanie układu choreograficznego „Taniec miłości”. Polacy i Białorusini rywalizowali również podczas zawodów sportowych.

Białorusini podczas pobytu na Ziemi Jarocińskiej zwiedzili m.in. jarocińskie Muzeum Regionalne, Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, potarzyckie Planetarium, jarociński szpital, powiatową jednostkę straży pożarnej. Młodzież wraz z opiekunami była podejmowana również przez starostę jarocińskiego, pana Mikołaja Szymczaka.

Bardzo ciekawy okazał się wieczór regionalny, podczas którego z pokazem tańców ludowych wystąpił Zespół Folklorystyczny „Snutki”, a potarzyckie gospodynie przygotowały wielkopolskie potrawy. Wieczór uatrakcyjnił pokaz ludowych tańców młodzieży z Białorusi.

Jeden dzień uczestnicy wymiany spędzili w Poznaniu. Młodzież zwiedzała m.in. poznańskie Stare Miasto. Gości z Białorusi urzekła poznańska Palmiarnia. Nie tylko piękne egzotyczne rośliny, ale również temperatura. Za oknem panował wtedy kilkunastostopniowy mróz. Równie atrakcyjna była wizyta na Stadionie Lecha. Młodzież mogła zobaczyć nie tylko płytę boiska, ale też piłkarskie szatnie czy salonik VIP-ów, na co dzień niedostępne dla kibiców.

Polscy uczniowie podejmowali też w swoich domach kolegów i koleżanki z Białorusi. Młodzi stołpczanie byli pod dużym wrażeniem polskiej gościnności i serdeczności.

Młodzież z Białorusi uczestniczyła również wraz z polskimi rówieśnikami w lekcjach języka polskiego oraz historii. Polsko – białoruska wymiana młodzieży nie doszłaby do skutku, gdyby nie życzliwość władz powiatu jarocińskiego oraz jarocińskich firm, instytucji i osób prywatnych.

Pani dyrektor Tatiana Moroz zaprosiła uczniów z jarocińskiej dwójki na Białoruś. Do rewizyty dojdzie w przyszłym roku szkolnym. Podczas pożegnania młodzież i nauczyciele mogli zatem powiedzieć „Do zobaczenia – Da wstrieczy”.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!