Uroczystości ku pamięci pomordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie (...)

przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą smoleński las
Zbigniew Herbert

Dnia 12 kwietnia klasy mundurowe naszej szkoły (II LOPP, II LOW i I LOW) wraz z dyrekcją i opiekunami uczestniczyły w uroczystych obchodach 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 3. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem.

Zbrodnią Katyńską określa się mord na ok. 22 tysiącach polskich jeńców wojennych, oficerów, policjantów i osób cywilnych, popełniony przez NKWD na wiosnę 1940 roku. W 2010 roku, 10. kwietnia, polska delegacja na 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i 95 innymi osobami, zginęła w katastrofie lotniczej.

Władze samorządowe, związki kombatanckie, poczty sztandarowe oraz uczniowie jarocińskich szkół wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele św. Antoniego, w intencji poległych, ofiar i naszej ojczyzny. Uczestnicy uroczystości otrzymali z rąk starosty p. Mikołaja Szymczaka i wicestarosty p. Mirosława Drzazgi pamiątkowe przypinki z napisem "Katyń 1940 - Powiat Jarociński - Pamiętamy!" Po mszy świętej uczestnicy uroczystości udali się do jednostki wojskowej, gdzie wzięli udział w Apelu Poległych i złożeniu kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!