V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jej portret”

W dniu 12 kwietnia 2013 r. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jej portret”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i Starostwo Powiatowe. W konkursie wzięło udział 13 uczestników z następujących szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych.

Młodzież przepięknie recytowała utwory Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bolesława Prusa, Agnieszki Osieckiej, Izabelii Filipiak, Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana i innych - nakreślając odbiorcom wielość charakterów kobiecej natury. Jest ona bowiem”...jak anioł i demon, jak upiór i cud i szczyt nad chmurami i przepaść bez dna”. Rangę konkursowi nadała obecność przybyłych gości: dyrektora szkoły Witolda Bierły oraz przedstawiciela Starostwa Powiatowego w osobie - wicestarosty Mirosława Drzazgi.

Komisja w składzie: Władysław Piotrowski z ZSP nr 2, Grażyna Cychnerska z ZSO, Marta Kantorska z ZSP nr 1 i Jadwiga Zielińska z ZSPB w Tarcach wyłoniła zwycięzców:
I. Dagmara Świerkowska ZSO
II. Klaudia Orpel ZSP nr 2
III. Daniel Matysiak ZSO
Wyróżnienie: Marta Szymkowiak ZSBP Tarce

Konkurs uwieńczony został dyplomami i drobnymi upominkami dla wszystkich uczestników, a zwycięzcy obdarowani zostali nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!