Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013

Na ten dzień - 28 czerwca 2013 - czekaliśmy wszyscy z niecierpliwością. Uroczystą akademią, prowadzoną przez Klaudię Buchner z klasy I LOPP i Adama Wośka z klasy II LOPP, nie tylko podsumowaliśmy i pożegnaliśmy rok szkolny, ale i nagrodziliśmy wielu zdolnych uczniów. Wśród przybyłych gości znaleźli się pan Przemysław Musielak - członek Rady Powiatu Jarocińskiego, kapitan Adam Nawrocki z 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk, młodszy inspektor Krzysztof Rzepczyk - Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie, brygadier Kazimierz Cieślak - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, pan Jacek Dutkiewicz - Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, pani Lidia Madalińska - przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP 2, oraz przedstawiciele służb mundurowych i Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, z którą nasza szkoła nawiązała współpracę. Pan dyrektor Witold Bierła oraz zaproszeni goście wygłosili przemówienia, gratulacje i życzenia.

Z ogromną radością mogliśmy wręczyć świadectwa z wyróżnieniem, będące ukoronowaniem ciężkiej pracy. Uczniów z najlepszymi ocenami było w tym roku bardzo dużo, bo aż 41: kl. I A - Karolina Pientka, Jagoda Kwiatkowska, Natalia Turek, Weronika Nowak, kl. I C - Michał Szyba, kl. I E - Marta Rutowska, kl. I G - Szymon Kubiak, kl. II E - Dominik Jaskólski, kl. II F - Jagoda Kanafa, Anna Sip, Błażej Skałecki, kl. I LOW - Filip Maciejewski, Patrycja Bukowska, kl. I LOPP: Katarzyna Adamkiewicz, Klaudia Buchner, Amelia Kaczmarek, Angelika Krasnowska, Klaudia Orpel, Martyna Paterska, Roksana Ryfa, Klaudia Sipurzyńska, Karolina Szkudlarek, kl. II LOW - Anna Jankowska, Dariusz Kluga, Anna Lewera, Michał Woźniak, kl. II LOPP - Patrycja Brylewska, Klaudia Gajewska, Sebastian Homa, Katarzyna Kołodziej, Marietta Matyjewicz, Natalia Szyszka, Kamila Wiśniewska, Magdalena Masłowska, kl. I TH - Patrycja Biadała, kl. I TPS/TEN - Błażej Świętek, kl. II TH/TEN - Daria Grzemska, kl. II TUF - Joanna Wyrwas, kl. II TPS - Michał Wojtczak, Łukasz Grzelewski, kl. III TH - Katarzyna Nawrocka.

Pan brygadier Kazimierz Cieślak wręczył także zaświadczenia o ukończeniu kursu podstawowego strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów technikum o przysposobieniu pożarniczym. Przedstawiciele 16 JBRL oraz pan Jacek Adamczak również wręczyli nagrody najlepszym uczniom z klas wojskowych. Jako że sport jest integralną częścią wychowania w naszej szkole, nie mogło zabraknąć nagrodzenia uczniów - medalistów Mistrzostw Wielkopolski 2012/2013: Tobiasz Konieczny kl. III TH, Michał Konieczka kl. III TPS, Patryk Bzowy kl. II B, Grzegorz Grześkowiak kl. I TPS, Tomasz Antkowiak kl. III TPS, Mateusz Musiałowski kl. II D.

Na uroczystości wystąpili także liczni uczniowie, którzy mogli pochwalić się stuprocentową frekwencją na zajęciach w całym roku szkolnym: Kinga Kubiak kl. I B, Marcin Mandziak kl. I G, Krzysztof Rosiejka kl. I G, Patryk Kluga kl. I G, Karolina Szkudlarek kl. I LOPP, Dariusz Kluga kl. II LOW, Patrycja Magda kl. I TH, Błażej Świętek kl. I TPS/TEN, Łukasz Nowaczyk kl. I TPS/TEN, Artur Grodzki kl. I TPS/TEN, Monika Bierła kl. II TUF, Joanna Zięciak kl. II TUF.

Nagrodę za najwyższą frekwencję w pionie klas średnich otrzymała klasa I LOW (frekwencja 91,66%), a wśród szkół zasadniczych klasa I D (frekwencja 91,80%). Siłą naszej szkoły jest udział w różnorodnych konkursach. Zakończenie roku szkolnego było znakomitą okazją do wyróżnienia uczniów nagrodzonych. Uczniów technikum usług fryzjerskich nagrodzono za ogólnopolski konkurs fryzjerski "Mała pętelka": Marta Krystkowiak, Agata Bakalarz, Magdalena Janowska, Katarzyna Drążek, Agnieszka Kasprzak, Weronika Dahlke, Michalina Marciniak, Lidia Roszak, Sara Piątkowska, Natalia Świdurska, Manuela Kaczmarek, Anna Paterczyk, Joanna Mąka, Michalina Kapturek, Milena Paterska, Katarzyna Graja, Karina Kmieciak, Angelika Roszak, Weronika Podlewska, Patrycja Pawłowska, Magdalena Kolanowska, Ewelina Tomkiewicz, Jakub Karpiński, Joanna Zięciak, Błażej Skałecki, Marta Rutowska, Aleksandra Stenclik, Agnieszka Basińska, Julita Kowalska, Joanna Łysiak, Sylwia Łączniak, Anna Sip, Emilia Olszewska, Nikola Kucharzak, Natalia Urna, Martyna Wlazik, Maria Marszałek, Natalia Antczak, Sandra Jakubowska, Marta Przepióra.

Ponadto, nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZSP 2 otrzymali podziękowania za pomoc w zorganizowaniu Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego w Jarocinie. Następnie wręczono nagrody za udział w konkursie językowym Lider Ortografii, który jest już tradycją w naszej szkole: Język angielski: I miejsce Tobiasz Marzyński II LOW, II miejsce Dawid Stachowiak II TH/TEN, III miejsce Damian Kowalczyk II TH/TEN Język niemiecki: I miejsce Patrycja Brylewska II LOPP, II miejsce Sebastian Homa II LOPP, III miejsce Łukasz Grzelewski III TPS.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli sie także w konkursy religijne: XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej (za udział w etapie szkolnym i okręgowym nagrodę otrzymał Mateusz Baranek z II LOW) oraz XI Misyjną Olimpiadę Znajomości Afryki. Na etapie szkolnym i diecezjalnym nagrodzono uczniów: I miejsce Mateusz Baranek z II LOW, II miejsce Katarzyna Kołodziej z II LOPP, III miejsce Julia Pollok z II TUF.

Odbył się również konkurs świąteczny na najlepszą szopkę klasową i współpracę z wychowawcą. Zwyciężyła klasa III TH z wych. p. Anną Czajką. W konkursie na hasło i plakat szkolnej akcji krwiodawstwa nagrodzono p. Annę Muszyńską oraz uczniów: Ewę Dopierałę z II LOW, Annę Witasik z III TH i Karolinę Szkudlarek z I LOPP. Wyróżnienie otrzymały Martyna Paterska i Klaudia Orpel z I LOPP.

Katarzyna Nawrocka z III TH zdobyła nagrodę za najlepszą prezentację zgłoszoną na ogólnopolski konkurs "Parafia moją małą Ojczyzną".

Kolejne wyróżnienia powędrowały do uczennic klas hotelarskich, za konkurs Nakrywania Stołów Wielkanocnych: I miejsce - Magdalena Maturska, Daria Grzemska II TH/TEN, II miejsce Alicja Sobczak, Angelika Zielińska III TH.

Nasi uczniowie nie tylko rozwijali swoje zainteresowania w konkursach, ale także działali w wolontariacie. Zakończenie roku szkolnego było okazją do podziękowań za zbiórkę nakrętek (Roksana Ryfa I LOPP) oraz za udział w akcji Fundacji Ogród Marzeń - "Akcja Wesołych Ogrodników": Marta Kowal, Sylwia Podlewska, Beata Furmaniak, Anna Regulska, Kinga Szymoniak, Agata Wlazik, Żaneta Bartkowiak, Katarzyna Nawrocka, Alicja Szydlik, Katarzyna Adamkiewicz, Małgorzata Pilc, Katarzyna Binder, Dawid Stachowiak, Klaudia Orpel, Martyna Paterska, Ewelina Jakubowska, Beata Lisowska, Agata Bakalarz, Weronika Dahlke, Izabela Glapa, Klaudia Maryniak, Monika Świdurska, Klaudia Pawlak, Patrycja Kortylak, Katarzyna Drążek, Lidia Roszak, Żaneta Wiśniewska, Anna Jabłońska, Barbara Zielonka, Monika Pantofel, Jonasz Pakulski.

Rodzice uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce otrzymali listy gratulacyjne, a w imieniu samorządu szkolnego głos zabrała Karina Kmieciak z II TUF.Po części oficjalnej uroczystości goście i uczniowie mogli obejrzeć przygotowany przez uczniów krótki program artystyczny - humorystyczne scenki z życia szkoły i piosenki, wprowadzające w klimat wakacyjny. Brali w nich udział Michał Wojtczak (II TPS), Amelia Kaczmarek, Klaudia Sipurzyńska, Damian Zeidler (I LOPP), Anna Lewera, Anna Szymendera, Joanna Krysztofiak i Magdalena Machowska (II LOW). Tym sposobem, po zasłużonych brawach dla nagrodzonych uczniów, rozpoczęliśmy upragniony wypoczynek!

Życzymy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom pięknych, słonecznych, bezpiecznych wakacji i za dwa miesiące jeszcze większego zapału do pracy ;-)

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!