Uczniowie „Dwójki” w finałowej piątce

Grupa Energa zorganizowała konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym, zlokalizowanych na obszarze działania firmy ENERGA Operator SA I ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA obejmujących swoim zasięgiem siedem województw o nazwie „Polska efektywna energetycznie w roku 2020. Nowatorskie rozwiązania w zakresie oszczędzania energii elektrycznej”.

Do konkursu zgłosiły się 23 zespoły. Prace konkursowe były przedmiotem analizy firmowych ekspertów , którzy wyłonili finałową "piątkę” Jury brało pod uwagę m. in. : zgodność z tematem, oryginalność pomysłów, użycie fachowego słownictwa, samodzielność (prace pisane przez uczniów a nie przez opiekunów), wykorzystane źródła, estetykę pracy.

Do finałowej „piątki ”zostali zakwalifikowani uczniowie z Zespołu Szkół Pondgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w składzie : Karol Łukaszyk, Tomasz Karliński, Łukasz Wieczorek pod opieką Pana Kazimierza Barłożyka. W Gdańsku, 11 kwietnia 2013 roku odbył się finał a prezentacje zespołów oceniali wybitni specjaliści :
- prof. dr hab. Jan Majewski – Przewodniczący Jury, ekonomista:
- dr hab. Małgorzata Milewska–Stawny – Uniwersytet Gdański, językoznawca;
- prof. dr hab. inż. Zbigniew Lubośny – Redaktor Naczelny kwartalnika Acta Energetica, Politecznika Gdańska, elektroenergetyk;
- prof. dr hab. inż. Tomasz Baczor – Politechnika Opolska, elektroenergety.

Profesorskie jury oceniało nie tylko walory techniczne, ale również język i styl wypowiedzi.

Nasz zespół zajął czwarte miejsce tuż za najlepszą trojką. Zwyciężył zespół ze Słupska , drugie miejsce zajęli uczniowie z Gdańska, a trzecie z Włocławka.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!