Uroczystość zakończenia nauki dla klas ZSZ

"Nie każde pożegnanie jest na zawsze – mam nadzieję, że wiele szkolnych przyjaźni przetrwa jeszcze długie lata."

W piątek 14 czerwca pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły - uczniów kończących naukę z Zasadniczej Szkole Zawodowej. Uroczystość odbyła się na placu przed szkołą. Wśród gości pojawił się pan Mirosław Drzazga - wicestarosta jarociński, pan Jacek Dutkiewicz - Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, oraz pani Lidia Madalińska – przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście życzyli absolwentom sukcesów w życiu osobistym i zawodowym; wspominali o tym, że szkolnictwo zawodowe staje się coraz bardziej popularne i pożądane, a także jest dobrą bazą dla dalszej edukacji. Na uroczystości nie mogło zabraknąć wystąpienia uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, oraz ich rodziców: Agnieszka Woźniczka z klasy II A, Edyta Trzyszczak z klasy II A, Paulina Garstka z klasy II A, Monika Szymkowiak z klasy II A, Patrycja Kowańdy z klasy II C, Robert Sobczak z klasy II H, Katarzyna Glapa z klasy III C, Katarzyna Wielebska z klasy III C, Magdalena Guździoł z klasy III C, Dawid Zdunek z klasy III E.

Wyróżnienia otrzymały także osoby, które uzyskały bardzo dobre wyniki w nauce: Milena Urbaniak z klasy II B, Kacper Sobierski z klasy III D.

Nagrodę za najwyższą, stuprocentową frekwencję w roku szkolnym 2012/2013 otrzymał Tomasz Kwieciński z klasy III E.

Podczas akademii nagrodzono również uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych: Patrycja Kowańdy z klasy II c, Robert Sobczak z klasy II h, Marcin Matuszewski z klasy II d, Michał Pera z klasy II d.

Następnie absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej, reprezentowani przez Katarzynę Glapę (III C), Adriana Kowalskiego (III D), Tomasza Kwiecińskiego (III E), Patryka Wąsiewicza (II F), Monikę Szymkowiak (II A), Milenę Urbaniak (II B), Patrycję Kowańdy (II C) i Krystiana Frąszczaka (II D), złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Rotę ślubowania, z przyrzeczeniem krzewienia ideałów Eugeniusza Kwiatkowskiego, pogłębiania wiedzy, służenia Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi, odczytał Bartosz Lewandowski (II B).

Na zakończenie uroczystości uczennica Milena Urbaniak (II B) złożyła podziękowania dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie, oraz wsparcie i zaangażowanie.

Życzymy wszystkim absolwentom, aby dalej rozwijali swoje umiejętności i odnosili sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd