II etap Olimpiady Techniki Samochodowej

23 marca 2013r. drużyna z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji „Olimpiady Techniki Samochodowej” organizowanej przez miesięcznik „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. II etap olimpiady odbył się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Jakub Celka z klasy IV TPS, Michał Wojtczak i Łukasz Grzelewski z klasy II TPS musieli zmierzyć się z 80 pytaniami z zakresu: budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego i technologii napraw, diagnozowania prostych usterek silnika i instalacji elektrycznej, zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska.

W olimpiadzie udział wzięło 442 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Najlepszy uczeń z naszej szkoły Łukasz Grzelewski zajął 61 miejsce.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z branży samochodowej oraz mogli zwiedzać pracownie Politechniki Warszawskiej.

Opiekun drużyny: Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!