Prezentacje w JOK

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie służyli pomocą podczas prezentacji w Jarocińskim Ośrodku Kultury. W 16. Ogólnopolskich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "My też możemy się śmiać" Jarocin 2013 pomagali uczniowie KLASY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z PRZYSPOSOBIENIEM WOJSKOWYM pod nadzorem nauczyciela Hanny Wardeńskiej - 23-24.09. odbywały się WARSZTATY, 25-26.09. - odbywały się KONCERTY KONKURSOWE, a 27.09. - KONCERT GALOWY.

Przebywający tam wolontariusze nawiązali nowe przyjaźnie, oklaskiwali występy młodych artystów- w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia, a w powietrzu wyczuwało się niekłamaną radość i zadowolenie.

Wolontariusze naszej szkoły wyrazili swoje opinie i refleksje:

  • DOMINIKA KERMES - „prezentacje bardzo mi się podobały, ponieważ poznałam wielu nowych ludzi. Początkowo razem z innymi wolontariuszami martwiliśmy się, że możemy sobie nie poradzić- po pewnym czasie zupełnie przestaliśmy zauważać różnice w niepełnosprawności i znaleźliśmy przyjaciół. Od prezentacji minęło kilka dni, a my nadal utrzymujemy z sobą kontakty i rozmawiamy wieczorami- planujemy spotkać się również za rok, ponieważ JOK zbliżył nas do siebie i pozwolił poznać wspaniałe i utalentowane osoby, na których występach sama uroniłam niejedną łzę.”
  • SEBASTIAN BRUGGER- „dobrze, że takie prezentacje są, bo inni mogą pokazać swoje talenty, poznałem nowych kolegów i koleżanki- pomagałem im przy poruszaniu się.”
  • MARTYNA KRYSZAK- „prezentacje w JOK-u bardzo mi się podobały- poznałam wspaniałych ludzi- dużo z nimi rozmawiałam i starałam się pomóc, przy czym nabrałam pewnego doświadczenia. Razem spożywaliśmy posiłki, chodziliśmy na spacery i wspólnie uczestniczyliśmy w mszy świętej. Podczas występów wszyscy świetnie się bawiliśmy, tańczyliśmy i robiliśmy zdjęcia- bardzo miło wspominam czas tam spędzony.” -JULIA KARPIŃSKA- „chociaż byłam tam jeden dzień to i tak bardzo dużo mnie to nauczyło- czułam się odpowiedzialna za powierzone mi zadania, a gdy ktoś poprosił o pomoc cieszyłam się, że mogę coś zrobić. Ich występy na scenie przeżywałam wraz z nimi i widziałam w ich oczach radość jaką im to sprawia- pojawił się również uśmiech na mojej twarzy- cieszę się, że zdecydowałam się tam pójść i służyć pomocą.”
  • KATARZYNA ANDRZEJCZAK- „prezentacje w JOK-u bardzo mi się podobały- panowała tam miła atmosfera- poznałam wielu utalentowanych ludzi, którzy byli bardzo wdzięczni za naszą obecność. Podczas występów wszyscy tańczyli i świetnie się bawili- podopieczni opowiadali nam historie swojego życia, mówili o swoich doświadczeniach. Byłam tam zaledwie dwa dni, ale bardzo przyjemnie będę wspominać spędzony tam czas.”

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!