SZLACHETNA PACZKA

W naszej szkole przeprowadziliśmy kolejną szlachetną akcję - termin był bardzo krótki od poniedziałku 2 grudnia do piątku 6 grudnia 2013r., dlatego bardzo prosiliśmy o wielkie wsparcie i pomoc.

Nasza szkoła przygotowała SZLACHETNĄ PACZKĘ dla chłopaka i jego rodziny. Przyczyną bardzo trudnej sytuacji jest nieszczęśliwy wypadek chłopaka, który w jego wyniku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i porażenia dolnych i górnych kończyn. Obecnie oddycha on pod respiratorem i przebywa w ośrodku opiekuńczo – rehabilitacyjnym. Aby mógł wrócić do domu, rodzina musi dostosować mieszkanie do jego potrzeb, stąd najbardziej potrzebne są materiały budowlane. Ponadto inne niezbędne rodzinie artykuły to: żywność, środki czystości, odzież oraz kołdra, poduszka, ręczniki. Spełniliśmy wszystkie potrzeby naszej rodziny - zakupy robiliśmy w bardzo niedogodnych warunkach atmosferycznych - podczas burzy śnieżnej i huraganu Ksawery - ale cóż - cel był szczytny.

W naszej szkole zbiórkę prowadziły wolontariuszki z klasy I LOPPA: Marika Mieloszyk, Patrycja Leśnierowska, Martyna Wojciechowska, Izabela Gadzińslka, Alicja Rzepa. Wszystkich informacji na temat akcji udzielali nauczyciele – koordynatorzy szkolni: Hanna Wardeńska i Przemysław Fatyga.

Pakowanie SZLACHETNEJ PACZKI odbyło się w godzinach rannych w sobotę 7 grudnia 2013r. w ZSP nr 2 w Jarocinie – skąd wraz z DYREKTOREM SZKOŁY PANEM WITOLDEM BIERŁĄ zawieźliśmy ją do punktu zbiórki przy Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie.

Ogromnym wzruszeniem dla całej społeczności szkolnej są podziękowania od rodziny po otrzymaniu SZLACHETNEJ PACZKI:

Drogi Darczyńco, Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki. Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Pani Stanisława nie spodziewała się tylu paczek i tego, że wszystkie ich potrzeby zostaną zaspokojone. Pani Stanisława bardzo ucieszyła się z kozaków na zimę, ale łzy wzruszenia popłynęły kiedy zobaczyła dres dla Przemka oraz t-shirt. Pani Stanisława bardzo dziękuje darczyńcy i życzy wszystkiego co najlepsze.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Dziękuję bardzo za współpracę i pomoc przekazaną rodzinie. Jestem wzruszona Państwa zaangażowaniem oraz troską o Rodzinę. Prezenty bardzo się przydadzą rodzinie. Życzę Państwu miłych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Stanisława w imieniu całej rodziny pragnie serdecznie podziękować za wspaniałą paczkę, nie kryjąc wzruszenia i łez szczęścia. Życzy też wszystkiego co najlepsze.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd