Zbiorka baterii

Kontynuujemy akcję edukacyjną na rzecz ochrony środowiska w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii. Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości uczniów o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą odpady w postaci zużytych baterii - znajdują się w nich metale ciężkie: ołów, kadm i rtęć, a także inne związki, które mogą być szkodliwe, jeśli dostaną się do organizmu ludzkiego. Wyrzucanie baterii do środowiska powoduje uwalnianie się z nich szkodliwych metali i kwasów. Jedynym sposobem, aby chronić środowisko i zdrowie ludzi jest prowadzenie selektywnej zbiórki baterii, która jest możliwa w naszej szkole dzięki podpisaniu umowy z ORGANIZACJĄ ODZYSKU REBA w Warszawie. Organizacja ta będzie dostarczała do naszej szkoły specjalne pojemniki wraz z workami, które będą zabierane po ich napełnieniu.

Koordynatorem akcji jest nauczyciel – Hanna Wardeńska, a zużyte baterie proszę przynosić do pojemników znajdujących się w sali 414.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!