Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA"

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO-PLANETA” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeprowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac indywidualnych w formie pisemnej lub albumowej na temat: „ŚWIAT OWADÓW – PIĘKNY I NIEZNANY”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali 7 prac konkursowych – Daria Marciniak i Mateusz Marciniak z klasy II LW oraz Aleksandra Krystkowiak, Maja Cieślak, Klaudia Błaszczyk, Katarzyna Figiel, Natalia Rogacka z klasy I LP.

Ideą konkursu jest aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć, upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego oraz poszerzanie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

Za efektami naszej pracy musimy poczekać do 30.04.2020r., kiedy to zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Hanna Wardeńska.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd