Narodowy Dzień zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Galeria27 grudnia 2022 roku, aby podkreślić rangę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, przedstawiciele klas II LP i III THM reprezentowali naszą szkołę w uroczystych obchodach 104. rocznicy wybuchu powstania w Mieszkowie i w Jarocinie.

O godzinie 12.00 odbyły się uroczystości w Mieszkowie pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka, następnie złożono kwiaty pod tablicą na murze kościoła pw. św. Marcina. O godzinie 16.00 odprawiono mszę św. w intencji Powstańców Wielkopolskich. Po zakończonej mszy odpalono 104 race z okazji 104 zwycięskiego zrywu. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jarocinie na czele z panią Lidią Czechak – starostą powiatu oraz burmistrz gminy Jarocin – pan Adam Pawlicki.

Agnieszka Urbaniak  

DMC Firewall is a Joomla Security extension!