W naszych sercach i pamięci - 105 rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Galeria27 grudnia 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Ten bohaterski czyn upamiętniony został złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie, pierwszego dowódcy powstania i największego z bohaterów Wielkopolski.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele gminy Jarocin z burmistrzem Adamem Pawlickim. O godzinie 15.50 zostały złożone kwiaty przy tablicy na murze kościoła pod wezwaniem św. Marcina, w którym o godzinie 16.00 została odprawiona msza św. w intencji Powstańców Wielkopolskich. O godzinie 16.50 - w ramach kolejnej części obchodów zwycięskiego powstania - na polanie pod Pałacem Radolińskich odpalono 105 rac.

ZSP nr 2 w Jarocinie reprezentowali uczniowie klasy III LP.

Młodzież „Dwójki” wykazuje się patriotyczną postawą i z zapałem pielęgnuje pamięć o bohaterach Powstania Wielkopolskiego.

Agnieszka Urbaniak

DMC Firewall is a Joomla Security extension!