BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE 2023

Galeria3 stycznia 2024 roku zakończona została akcja BohaterON w Twojej Szkole 2023 realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „BohaterON - włącz historię”. Jej uwieńczeniem było wręczenie przez dyrektora ZSP nr 2 w Jarocinie pana Witolda Bierłę dyplomów i nagród koordynatorowi akcji – Agnieszce Urbaniak oraz uczniom z klas I LR, I TSN, III LP, III LR i V HME.

Zgodnie z jej założeniami 24 listopada 2023r. w auli ZSP nr 2 w Jarocinie na podstawie materiałów udostępnionych przez organizatorów akcji przeprowadzono lekcję, w czasie której zrealizowano wyznaczone cele, upamiętniające i oddające honor uczestnikom powstania warszawskiego. Wzięło w niej udział 88 osób.

Opiekę nad młodzieżą pomagały sprawować panie - Aneta Chmielewska i Elżbieta Barczak. Wysłane przez organizatorów materiały graficzne – plakaty „Bierzemy udział w akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2023” wydrukowano i wręczono uczniom.

Lekcję rozpoczęto od przedstawienia uczestnikom informacji o akcji BohaterON i wyjaśnienia, dlaczego podjęto decyzję o wzięciu w niej udziału.

Kolejnym etapem oddania czci powstańcom było wykonanie przez Paulinę Antczak piosenki „Dziś idę walczyć mamo”.

Z oferty organizatorów wybrano film z odcinka Historia bez cenzury „Głód, brud i wesela - codzienność podczas Powstania Warszawskiego”, przed projekcją którego poproszono uczniów o uważne oglądanie oraz redagowanie notatek w celu udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące życia codziennego powstańców warszawskich. Następnie, zgodnie z zaleceniami scenariusza, na podstawie obejrzanego filmu uczniowie przygotowali i zaprezentowali dramy.

Obsługą techniczną podczas zajęć zajął się Kamil Śmigielski. Nagranie, zdjęcia i montaż filmu wykonał Wiktor Kapciński.

Koordynator akcji w ZSP nr 2 w Jarocinie
Agnieszka Urbaniak

Our website is protected by DMC Firewall!