IX Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka

Galeria Galeria

Do historii przeszedł IX Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbywał się pod Patronatem Honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

 

19 kwietnia b.r. o godz. 10.00 na terenie Zespolu szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się IX Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji. Był przede wszystkim wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili zaproszeni goście: Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 – oOddział w Poznaniu Pani Irena Matuszak, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jarocinie, przedstawiciele służb mundurowych policjanci oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju.

Podczas Apelu Pamięci, uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie przedstawili sylwetkę asp. Jana Kubiaka - patrona Turnieju, a pod Dębem Pamięci posadzonym ku czci Jana Kubiaka złożona została okolicznościowa wiązanka. Następnie uroczystego otwarcia zawodów dokonał Witold Bierła, dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie.

Turniej został objęty Honorowy Patronatem przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka oraz Starostę Jarocińskiego Panią Lidię Czechak.

Patronat medialny nad Turniejem objęła "Gazeta Jarocińska" i portal jarocińska.pl

Zmagania zawodników odbywały się na terenach sportowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.

66 zawodniczek i zawodników z 22 szkół rywalizowało w czterech konkurencjach: strzelaniu, rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz na torze sprawnościowym. W tym roku kolejny już raz swoje umiejętności strzeleckie mogli sprawdzić także opiekunowie drużyn, którzy między sobą rywalizowali w konkurencji strzeleckiej. Bezkonkurencyjnym okazał się opiekun drużyny Pan Tomasz Dembski z Zespołu Szkół w Bolechowie, który pamiątkowy dyplom oraz oraz statuetkę odebrał z rąk dyrektora ZSP nr 2 w Jarocinie Witolda Bierły.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody uczestnikom Turnieju wręczyli: insp. Sławomir Piekut I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Pani Lidia Czechak Starosta Jarociński oraz Witold Bierła dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie.

Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:
I. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie
II. Edukacja Lubasz
III. Zespół Szkół w Bolechowie
IV. Zespół Szkół RCKU w Kościelcu
V. Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu
VI. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie

Organizatorzy przedsięwzięcia wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej. Kolejną nagrodzona konkurencją były miejsca I w kategorii strzeleckiej.

Organizatorzy wyróżnili także najlepszych zawodników na policyjnym torze przeszkód. Tutaj największą ilość punktów zdobyli: Garsztka Maja z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie i Durkiewicz Jakub z Edukacji Lubasz

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy

W kończącym Turniej przemówieniu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut podziękował wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i pogratulował uzyskanych wyników zachęcając równocześnie młodzież do zasilania szeregów wielkopolskiej Policji.

Puchary i medale dla najlepszych drużyn ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Nagrody dla zawodników oraz ich opiekunów ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Bank Spółdzielczy w Jarocinie. Organizację przedsięwzięcia finansowo wsparł także ZT NSZZ policjantów w Jarocinie.

Odbywający się Turniej był także okazją do promocji zawodu policjanta i pokazania młodzieży, zarówno uczestniczącej w rozgrywkach sportowych jak i z funkcjonujących na terenie powiatu jarocińskiego szkół średnich, różnego rodzaju służb Polskiej Policji. Młodzież mogla zapoznać się ze specyfiką pracy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, Komisariatu Wodnego, opiekuna psa służbowego, policjantów z Ogniwa Konnego, Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu, technika kryminalistyki, dzielnicowego i profilaktyka. Zainteresowanym służbą w naszej formacji policjantki z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu udzielały wyczerpujących informacji o wymaganiach jakie muszą spełniać kandydaci.

Już dzisiaj zapraszamy na X, jubileuszową, edycję turnieju, a my obiecujemy, że będzie ona wyjątkowa.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd