Klasa liceum wojskowego pod patronatem MON

Począwszy od roku szkolnego 2020/2021 klasy liceum wojskowego będą objęte patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało zezwolenie na utworzenie w naszej szkole oddziału przygotowania wojskowego.

Uczniowie w klasie liceum wojskowego będą realizowali kształcenie ogólne zgodnie z podstawą programową liceum ogólnokształcącego, a także program szkolenia przygotowania wojskowego, w ramach którego poznają m.in. regulaminy ogólne, musztrę, ceremoniał wojskowy, a także przejdą szkolenie z zakresu taktyki, strzelectwa, rozpoznania wojskowego oraz szkolenie inżynieryjno – saperskie. W programie przewidziany jest również obóz szkoleniowy.

Dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej pokryje koszty zakupu wyposażania pracowni wojskowej oraz zakupu umundurowania dla uczniów.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie